Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zagwiździu
Dziś jest: środa, 27-09-2023, Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Osiągnięcia i projekty

 • Uczniowie klasy drugiej rozpoczęli program STEAM.

  Kółko STEAM kl.2 Mechanika (5).jpeg

  STEAM to nowoczesna metoda nauczania poprzez doświadczanie, dedukcję, rozwiązywanie problemów i przekładanie tych rozwiązań na praktykę. Dzieci od najmłodszych lat doświadczają różnych zjawisk poprzez zabawę, jest to dla nich najbardziej naturalny sposób na skuteczną naukę. Połączenie zagadnień przedmiotów ścisłych, z technologią oraz naukami humanistycznymi, takimi jak sztuka, sprawia, że dzięki metodzie STEAM dzieci postrzegają nauczane przedmioty jako powiązaną ze sobą całość. 

   

  zobacz więcej
  Data publikacji: 14-02-2021 22:03
 • Projekt „Zdalna Szkoła+" w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

  FE_POPC_barwy_RP_EFRR_plakat_a3_poziom_gmina_Murów_plus.jpeg

  Dzięki pozyskanemu przez Gminę Murów grantu w ramach projektu „Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, otrzymaliśmy dodatkowy sprzęt potrzebny do prowadzenia zajęć edukacyjnych i realizacji podstawy programowej w ramach kształcenia na odległość na terenie gminy Murów. W ramach pozyskanego dofinansowania zakupiono dla naszej szkoły 9 kolejnych nowych laptopów. Sprzęt przekazany został naszym uczniom, którzy mieli ograniczoną możliwość nauki zdalnej w warunkach domowych w obliczu aktualnej sytuacji związanej z wprowadzeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 27-02-2021 23:53
 • Sprzęt komputerowy w ramach projektu pn. Kreatywna Opolszczyzna – program twórczych metod kształcenia w szkołach Aglomeracji Opolskiej

  Bildschirmfoto 2021-02-27 um 23.41.53.png

  Dzięki decyzji Zarządu Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska oraz pozytywnej opinii Zarządu Województwa Opolskiego, dodatkowe środki pochodzące z alokacji na zintegrowane inwestycje terytorialne Aglomeracji Opolskiej zostały przekazane na realizację projektu Kreatywna Opolszczyzna – program twórczych metod kształcenia w szkołach Aglomeracji Opolskiej, którego realizatorem jest Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji. W ramach powyższego projektu otrzymaliśmy dodatkowy sprzęt komputerowy z przeznaczeniem na prowadzenie zajęć zdalnych.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 28-02-2021 00:18
 • Projekt Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego

  FE_POPC_barwy_RP_EFRR_plakat_a3_poziom_gmina_Murów.jpeg

  Dzięki przystąpieniu Gminy Murów do programu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, otrzymaliśmy niezbędny sprzęt potrzebny do prowadzenia zajęć edukacyjnych i realizacji podstawy programowej w ramach kształcenia na odległość na terenie gminy Murów. W ramach pozyskanego dofinansowania zakupiono dla naszej szkoły 7 nowych laptopów oraz router. Sprzęt przekazano naszym uczniom, którzy mieli ograniczoną możliwość nauki zdalnej w warunkach domowych w obliczu aktualnej sytuacji związanej z wprowadzeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 27-02-2021 23:44
 • Udział w projekcie „Podnosimy jakość edukacji w Gminie Murów”

  Bildschirmfoto 2021-02-28 um 00.07.59.png

  Dzięki pozyskanemu przez Gminę Murów dofinansowaniu w ramach projektu pn. „Podnosimy jakość edukacji w Gminie Murów” partycypujemy w działaniach mających na celu podniesienie kompetencji kluczowych i umiejętności u uczniów, jak i utworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu poprzez doposażenie pracowni przyrodniczo-matematycznych, organizację zajęć pozalekcyjnych, udostępnienie nauczycielom i uczniom nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz wsparcie szkół w procesie indywidualnej pracy z uczniem.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 28-02-2021 00:02
 • Młodzi ratownicy z Zagwiździa w czołówce młodych adeptów pożarnictwa

  56686755_1209946612498906_760314974961664000_n.jpeg

  Młodzi ratownicy z Zagwiździa w czołówce młodych adeptów pożarnictwa w województwie opolskim. Na zakończonym 5 kwietnia br. Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom nasi reprezentanci zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce, co nas cieszy i jest sporym sukcesem. 
   

  zobacz więcej
  Data publikacji: 12-05-2019 17:32
 • Sukces naszej uczennicy!

  Julia Larisz.jpeg

  Uczennica Julia Larisz z III klasy gimnazjum została laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego. Rodzicom Julii gratulujemy córki, a Julce życzymy sukcesów oraz powodzenia na egzaminie gimnazjalnym.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 12-05-2019 16:56
 • Majówka w skansenie 2018

  LRM_EXPORT_20180601_181504.jpeg

  Jak co roku nasi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym "Majówka w skansenie'' organizowanym przez Muzeum Wsi Opolskiej. Celem konkursu jest rozbudzenie refleksji nad dobrami kultury własnego regionu, poprzez zaznajomienie uczestników ze zbiorami Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. Prace wykonane były w technikach rysunkowo-malarskich, na papierze w formacie min. A4. Miło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły Florian Rychlik, zajął w konkursie drugie miejsce w województwie, odbierając w Opolu, 01.06.2018 r. dyplom i nagrody rzeczowe.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 04-06-2018 21:33
 • Karolina Bieganowska - laureatką dwóch konkursów

  KAROLINA BIEGANOWSKA.jpeg

  Karolina Bieganowska uczennica klasy III gimnazjum Publicznej Szkoły Podstawowej w Zagwiździu została laureatką dwóch konkursów wojewódzkich: Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego oraz Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego pod patronatem Kuratorium Oświaty w Opolu.  Po przejściu eliminacji konkursowych z języka polskiego i języka angielskiego na szczeblu gminnym, rewelacyjnie poradziła sobie na szczeblu wojewódzkim. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 02-04-2018 18:47
 • Sukces Karoliny Bieganowskiej

  Logo Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu.png

  W piątek 08.02.2018 r. na stronie Kuratorium Oświaty w Opolu została opublikowana lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla uczniów gimnazjów oraz klas dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach innego typu województwa opolskiego. Na liście tej znajduje się uczennica naszej szkoły  KAROLINA BIEGANOWSKA, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, osiągając bardzo wysoki wynik.  GRATULACJE !!!   

  zobacz więcej
  Data publikacji: 12-02-2018 19:55
DSC_0059.jpegDSC_0116.jpegDSC_0123.jpegDSC05247.jpegZ4.jpeg
<./div>